O nás

DELTA DEFENCE, a.s. Bratislava je autorizovaná výskumná a vývojová (V&V), obchodná a výrobná spoločnosť špecializujúca sa na realizáciu projektov súvisiacich s výrobnými procesmi obrnených vozidiel a technologickými procesmi pre výrobu malorážovej, strednorážovej a veľkorážovej munície, vrátane chemických vstupov do výroby.

Počas svojej 30-ročnej histórie sa spoločnosť DELTA DEFENCE, a.s. Bratislava v úlohe integrátora, zúčastnila na všetkých transformačných projektoch Slovenska, po vstupe do NATO (2004).

Táto účasť zahŕňa projekty uskutočnené v spolupráci s BAE Systems, ako napríklad projekt I FF pre identifikáciu priateľa alebo nepriateľa na základe komunikácie medzi pozemným radarom a transpondérom, ktorý bol nainštalovaný do lietadla alebo vrtuľníka, alebo projekt pre mobilný komunikačný systém pre Slovenskú armádu. Pre Slovenskú armádu Delta zmodernizovala modulárny raketomet RM 70/85, schopný strieľať raketami GRAD ráže 122 mm a MLRS ráže 227 mm. Tento projekt bol realizovaný v spolupráci s Diehl Defence.

Prostredníctvom svojich akvizícií, či už francúzskeho výrobcu automatizovaných liniek na výrobu munície Manurhin alebo slovenského výrobcu výbušnín ISTROCHEM, spoločnosť získala prístup k technologickým procesom výroby automatizovaných liniek a rovnako získala aj kvalifikovaných pracovníkov. Tieto výrobné faktory sa podieľajú na súčasnom portfóliu výroby.

Výrobné portfólio spoločnosti tvorí:

Výroba automatizovaných liniek na plnenie výbušných materiálov do veľkorážovej munície (60 mm - 155 mm) metódou šnekovania. Táto metóda zahŕňa kontinuálne lisovanie vrstiev výbušného materiálu dovnútra dutiny streliva.

Modernizácia obrnených vozidiel

Technológie a technologické procesy pre delostrelecký systém NORICUM GHN-45, húfnica s rážou 155 mm.

Technológie a technologické procesy pre výrobné linky na priemyselné výbušniny.

Technológie a technologické procesy pre rakety GRAD ráže 122 mm

Technológie a technologické procesy pre výrobu automatizovaných liniek na výrobu munície

V oblasti modernizácie zbraňových systémov spoločnosť realizuje projekty vo svojich výrobných priestoroch, alebo aj na mieste u zákazníka.

Naša História 

 • 1993

  Založenie spoločnosti Delta-B "projekt NORICUM GHN-45"

 • 2011

  Akvizícia MANURHIN, výrobca francúzskej municie s technológiou v Mulhouse

 • 2004

  Spolupráca s BAE Systems "IFF - identifikácia priateľ-nepriateľ" pre Slovenské letectvo"

 • 2013

  Strategická spolupráca s Explosia, Pardubice Česká republika "Nábojové prachy strednej a malorážnej munície"

 • 2005

  Spolupráca s DIEHL BGT DEFENCE "RM-70/85 MODULAR"

 • 2016

  Akvizícia Istrochem Explosives, Bratislava Vývoj a výroba trhavín na Slovensku

 • 2006

  Spolupráca s BAE SYSTEMS "projekt mobilného C3 systému MOKYS" Privatizácia Vojenského opravárenského podniku - VOP Prešov

 • 2019 až súčasnosť

  Založenie Konštrukčného úradu Neotechnology